Wycieczki po Egipcie

Sharm El Sheikh

Klasztor św. Katarzyny 141 PLN
Wyjazd do Klasztoru (ok. 3 godz.) Zwiedzanie Klasztoru św. Katarzyny. Obiad, czas wolny w Dahab.

Góra Mojżesza i Klasztor św.Katarzyny 123 PLN
Przejazd ok. 3,5 godz. klimatyzowanym autokarem do góry Mojżesza. Nocna wspinaczka na szczyt góry ( należy cieplej się ubrać, ponieważ noce mogą być chłodne, 1. latarka na 4 osoby). Wspinamy się na szczyt góry, na której Mojżesz otrzymał od Boga kamienne tablice. Podziwiamy wschód słońca nad górami Synaju. Schodzimy do klasztoru św. Katarzyny. Śniadanie w klasztorze. O godz. 09.00 rozpoczynamy zwiedzanie klasztoru słynącego ze zbiorów ikon oraz studni Mojżesza i wiecznie zielonego krzewu, będącego potomkiem krzewu gorejącego. Powrót ok. 14.00 do hotelu

Luxor samolotem. 739 PLN
Zwiedzanie grobowców w Dolinie Królów, świątyni Hatszepsut, Karnaku, sesja zdjęciowa pod Kolosami Memnona. Obiad w cenie.

Wielkie Safari samochodem terenowym 123 PLN
Przejazd samochodem terenowym przez pustynie (osady beduińskie), przejazd do oazy. Przejażdżka na wielbłądach nad brzegiem Zatoki Akaba (ok. 0,5 godz.) Pływanie w Blu Hole. Beduiński obiad, czas wolny w Dahab.

Kair 1 dzień 193 PLN
Zwiedzanie Muzeum Egipskie, Piramid, Sfinksa, koscioły w Dzielnicy Koptyjskiej, Meczet Amr Ibn al-As, Rejs statkem po Nilu. Obiad w cenie.

KAIR+ ALEXANDRIA (2 dni) 545 PLN
Pierwszego dnia Kair – zwiedzanie Muzeum Egipskiego, Piramid, Sfinksa, kościołów w Dzielnicy Koptyjskiej, Meczetu Amr Ibn al-As. Rejs statkem po Nilu. Obiad w cenie. Wieczorem kolacja w restauracji

Kolorowy kanion
Jedna z największych atrakcji Synaju – Kolorowy Kanion z niezwykłymi formacjami skalnymi w wąskim wąwozie z zachwycającymi, kolorowymi skałami. Pobyt w kanionie trwa ok. 3. godzin. Przejazd do Dahab, popularnej wśród nurków miejscowości i mającej nietypowy hippisowski charakter. Spacer po uliczkach niewielkiego Dahabu i wypoczynek w malowniczo położonych nad morzem palarniach sziszy (doskonałe kalmary). Wyjazd ok. 07.00. Powrót ok. 18.00.

Kolacja przy zachodzie słońca 123 PLN
Najpiękniejszy Zachód Słońca. Masz niepowtarzalną okazję obejrzeć zachód słońca za biblijnymi Górami Synaju z pokładu Łodzi pływającej po Morzu Czerwonym. W trakcie tego wieczoru będziesz mógł tez

Nurkowanie Intro „Z PLAŻY” 141 PLN
Nurkowanie głębinowe wprowadzające, wprowadzenie teoretyczne, zejście pod wodę na głębokość max. 6 metrów, z instruktorem ok. 20-25 min. (Wyjazd z hotelu o 9 powrót o 13:00).

Kair – samolotem 739 PLN
Zwiedzanie Muzeum Egipskiego, Piramid, Sfinksa, Cytadeli z Meczetem Alabastrowym. Czas wolny na bazarze El Khan Khalili, obiad w cenie.

Motocyklowe safari na pustyni 106 PLN
Przejazd przez pustynie na czterokołowych motocyklach. Postój na herbatę w beduińskim namiocie.

Mangrowce 1 dzień
Wiecznie zielony las mangrowcowy występuje tylko w strefie pływów morskich, gdzie drzewa rosną w słonej wodzie. Zobaczymy największe skupisko tych drzew na północnej półkuli. Zwiedzimy park krajobrazowy Nabq, wioskę rybacką oraz popływamy wśród raf koralowych.

Ras Mohamed – Podmorski Rezerwat Przyrody 106 PLN
Najciekawsza rafa koralowa na cyplu Synaju. Wpływamy w świat podwodnej bajki. Doskonała okazja do płytkiego nurkowania wśród fantastycznych pałaców raf koralowych i ich kolorowych mieszkańców. Wizyta w obserwatorium rekinów oraz zwiedzanie rejonu lasu namorzynowego.. Obiad i napoje bezalkoholowe w cenie. Sprzęt do nurkowania: 30 L.E.

Safari na wielbłądach 1/2 dnia
Przygodowa pełna uroku pustynna przejażdżka na grzbiecie wielbłąda do beduińskiej wioski. Poznajemy życie w beduińskiej wiosce. Poczęstunek ziołową herbatą. Malownicza karawana na tle zachodzącego słońca to jedno z najbardziej urokliwych wspomnień.

Rejs na wyspę Tiran 88 PLN
Najlepsza okazja do poznania unikatowego świata raf koralowych. Bajecznie ubarwione ryby pływające wokół kolorowych raf to wizyta w innym wymiarze. Zatrzymamy się w kilku miejscach doskonałych do płytkiego nurkowania, gdzie każdy będzie mógł podziwiać życie rafy i jej mieszkańców. Obiad i napoje bezalkoholowe w cenie. Sprzęt do nurkowania: 30 L.E.

Motocyklowe Camel Safari 123 PLN
Przejazd przez pustynie na czterokołowych motocyklach (ok. 1 godz.), przejazd na wielbłądach przez pustynie (ok. 1 godz.), herbata u Beduinów i oglądanie zachodu słońca.

Nurkowanie Intro 176 PLN
Nurkowanie głębinowe wprowadzające, wprowadzenie teoretyczne, zejście pod wodę na głębokość max.6 metrów, z instruktorem 1:1, ok. 20-25 min.

Show węży i krokodyli 70 PLN
Pierwszy raz w Afryce i na Środkowym Wschodzie show z udziałem węży i krokodyli od 16:00 do 17:30

Prywatna łódź 1407 PLN
Możliwość zarezerwowania łodzi na cały dzień. Max.10 osob.

Petra 1 dzień – autokarem 756 PLN
Przejazd do Taby, przekroczenie granicy, przejazd przez Izrael do Aqaby (Jordania), dojazd do Petry, zwiedzanie słynnego miasta Nabatejczyków wykutego w skale: Siq (wąwóz będšcy wej?ciem), Skarbiec,

Jerozolima 422 PLN
Przyjazd do Taby, przekroczenie granicy, przejazd nad Morze Martwe, kąpiel w morzu, przejazd i zwiedzanie Betlejem. Przejazd do Jerozolimy, na Górę Oliwną z której rozciąga się wspaniała panorama na starą Jerozolimę, zwiedzanie: Droga Krzyżowa, Kościół Grobu Pańskiego, Grób Króla Dawida, Dormicjum, domniemane miejsce gdzie zasnęła Maria, Ściana Płaczu. Powrót autokarem z Jerozolimy do Sharmu. Obiad nie jest wliczony w cenę.

Petra 1 dzień – samolotem 1143 PLN
Przelot na trasie: Sharm – Akaba – Sharm. Przejazd do Petry, możliwość podziwiania kamiennego miasta Nabatejczyków.

Łódź podwodna 141 PLN
Podziwianie przepięknych raf koralowych z łodzi zanurzonej na głębokości około 3 m.

Aqualand 106 PLN
Park wodny, kompleks basenów, zjeżdżalni o różnym stopniu trudności, łaźnii, centrum spa, wkomponowanych w scenerię Egiptu.

Taba

Wielkie Safari 193 PLN
Przejazd samochodem terenowym. Pływanie w Blu Hol. Przejazdzka na wielbłądach (1,5h) w rezerwacie przyrody. Beduiński obiad. Pływanie i oglądanie raf koralowych. Safari na pustyni. Wizyta w oazie.

Jerozolima 387 PLN
Przekroczenie granicy, przejazd nad Morze Martwe, kąpiel w morzu, przejazd i zwiedzanie Betlejem. Przejazd do Jerozolimy, na Górę Oliwną z której rozciąga się wspaniała panorama na starą Jerozolimę, zwiedzanie: Droga Krzyżowa, Kościół Grobu Pańskiego, Grób Króla Dawida, Dormicjum, domniemane miejsce gdzie zasnęła Maria, Ściana Płaczu. Powrót autokarem z Jerozolimy do Sharmu. Obiad nie jest wliczony w cenę.

Góra Mojżesza i Klasztor św.Katarzyny 141 PLN
Nocne wej?cie na Górę Mojżesza (2285 m.n.p.m.) Trasa ok. 2,5 godziny, oglądanie wschodu słońca. Zej?cie i zwiedzanie Klasztoru św. Katarzyny.

Klasztor św.Katarzyny 141 PLN
Wyjazd rano i przejazd do Klasztoru św. Katarzyny (ok. 3 godz.) Zwiedzanie Klasztoru, lunch. Czas wolny w Dahab.

Łódź podwodna 176 PLN
Podziwianie przepięknych raf koralowych z łodzi zanurzonej na głębokości około 3 m.

Kair – autobusem 264 PLN
Zwiedzanie Muzeum Egipskiego, Piramid, Sfinksa. Lunch. Czas wolny na bazarze Khan El Khalili.

Kair (2 dni) 457 PLN
Zwiedzanie Muzeum Egipskiego, Piramid, Sfinksa. Czas wolny na bazarze El Khan Khalili. Wieczorem kolacja na statku na Nilu połączoną z występami. Nocleg w hotelu. Drugiego dnia zwiedzanie Dzielnicy

Petra 1 dzień – autokarem 774 PLN
Przejazd do Taby, przekroczenie granicy, przejazd przez Eliat do Akaby. Przekroczenie granicy i przejazd do Petry. Zwiedzanie kamiennego miasta w Petrze (ok. 4 godz.). Lunch.

Sea Trip 176 PLN
Nurkowanie z maską na rafach koralowych. Obiad i napoje bezalkoholowe w cenie. Sprzęt do nurkowania: 40 L.E.

* Podane ceny wycieczek fakultatywnych są cenami orientacyjnymi i mogą ulec zmianom. Realizacja wycieczek zależy od ilości chętnych osób oraz innych czynników, np. warunków atmosferycznych lub rozporządzeń władz lokalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *