El Gouna

El Gouna, luksusowe miasteczko położone 25 km na północ od Hurghady, została zaprojektowana przez twórców Euro disneylandu, Gena Bates i Freda Couplesa, wedle idei wenecjańskiej – cały kurort przecinają liczne kanały z morską wodą połączone małymi, kamiennymi mostkami. Pozwala to wielu domom na posiadanie własnych, prywatnych plaż, ciagnących się nawet na setki metrów wgłąb lądu.Miasteczko słynie z tego, że znajdują się tam luksusowe hotele, pola golfowe, kasyno, szpital i wille milionerów. Niedaleko od brzegu ciagną się rafy koralowe, stanowiące miejsce rekreacji dla płetwonurków, bardzo chętnie przybywających do El Gouny.

Kurort specjalizuje się w najróżniejszych sportach wodnych, np. takich jak windsurfing, kitesurfing, parasailing, narciarstwo wodne, snorkeling czy właśnie nurkowanie. Posiada dwie główne plaże, Zeytuna Beach, położoną na jej własnej wyspie, i Mangroovy Beach, oraz trzy mini centra z wieloma sklepami, barami i restauracjami – Downtown, plac Tamh Henna i Abu Tig Marina.

» Arena Inn ****Hotel znajduje się bezpośrednio przy lagunie, wśród pięknych ogrodów. Położony jest w uroczej części miasta, nad brzegiem Morza Czerwonego, w pobliżu centrum, gdzie są restauracje, bary, kawiarnie, puby i sklepiki.
» Dawar el-Omda ****Oryginalny hotel wybudowany w stylu nubijskim, położony w samym sercu kompleksu turystycznego Kafr El Gouna. Należy do szwajcarskiej sieci Swiss Inn, od lotniska w Hurghadzie oddalony jest o 25 km.
» El Khan **Obiekt dwugwiazdkowy wg miejscowej kategoryzacji, zbudowany w orientalnym stylu. Prostota i oryginalne wyposażenie pokoi przenosi nas w „świat wschodu”. Hotel należy do szwajcarskiej sieci Swiss Inn.
» Ocean View ****Nowoczesny hotel czterogwiazdkowy położony tuż przy złocistym brzegu Morza Czerwonego, posiada własne centrum sportów wodnych. Dobra jakość za rozsądną cenę!
» Rihana Inn ****Hotel położony w centrum Kafr El Gouna na samym brzegu laguny, 200 m od morza, oddalony 25 km od lotniska w Hurghadzie. Utrzymany w stylu nubijskim, posiada wspaniałe baseny z podgrzewaną wodą i jacuzzi.
» Sonesta Paradiso ****Ekskluzywny resort w trakcie procesu kategoryzacji, oczekuje na certyfikat czterogwiazdkowy. Położony jest na złocistej plaży Morza Czerwonego, oddalony 800 metrów od centrum Kafr el Gouna i 22 km od lotniska w Hurghadzie.
» Steigenberger Golf *****Luksusowy hotel położony tuż przy brzegu Morza Czerwonego. Posiada własne, 18 dołkowe pole golfowe i z tego względu jest szczególnie polecany amatorom golfa!
» Sultan Bay ****Nowoczesny hotel wybudowany w stylu nubijskim, położony w sercu kompleksu turystycznego Kafr El Gouna. Należy do szwajcarskiej sieci Swiss Inn, korzysta z przepięknej plaży Zeytuna Beach.