El Quseir

El Quseir zostało założone około 5000 lat temu i pełniło rolę głównego czerwonomorskiego portu. Znajdowały się w nim kopalnie złota, z niego biegł szlak do Koptos. Od czasów starożytnych jego rola pod tymi względami znacząco zmalała, ale w zamian miasto zaczęło cieszyć się dużym powodzeniem wśród turystów.Ludzi z całego świata przyciąga do El Quseir jego niepowtarzalny, małomiasteczkowy klimat, przepiękne rafy koralowe i pływające przy brzegu manaty. Płetwonurkowie cenią go ze względu na wspaniałe, podwodne gaje namorzynowe oraz bujne ogrody koralowców.

Jest położony pomiędzy turkusowym morzem a niedostępnymi górami ok. 140 km od Hurghady.

» Fanadir ***Niewielki ale uroczy hotel w trakcie procesu kategoryzacji, oczekuje na certyfikat trzygwiazdkowy. Posiada 28 pokoi typu bungalow, wszystkie z tarasami.
» Flamenco ****Obiekt w trakcie procesu kategoryzacji, oczekuje na certyfikat czterogwiazdkowy. Nowoczesny i stylowy hotel wybudowany w stylu andaluzyjskim. Panuje w nim prawdziwie czarująca i rodzinna atmosfera.
» Movenpick Sirena Beach Resort ****Nowoczesny i stylowy hotel położony na złocistej plaży w bajecznej zatoczce Morza Czerwonego. Wybudowany w stylu nubijskim, jest idealnym miejscem na luksusowy wypoczynek z dala od cywilizacji.
» Radisson Sas ****Nowoczesny, bardzo luksusowy hotel zbudowany w lokalnym stylu z naturalnych kamieni. Znajduje się 3 km od starożytnego centrum miasta i portu, posiada dwa duże baseny i prywatną plażę.
» Utopia Beach Club ***Obiekt trzygwiazdkowy wg miejscowej kategoryzacji. Przyjemny, średniej klasy hotel. Na terenie hotelu znajduje się jedno z najlepszych centrów nurkowych w akwenie Morza Czerwonego.