Wycieczki po Egipcie

Przepiękne, złociste plaże, turkusowe morze ciągnące się aż po horyzont i barwne ogrody podmorskich raf koralowych…

Egipt zachwyci każdego, zarówno miłośnika sportów wodnych, poszukiwacza egzotycznego miejsca na wymarzony wypoczynek jak i fascynata kulturą i sztuką starożytną.

Wyprawa na wielbłądach na bezkresną pustynię, zwiedzanie Doliny Królów czy najwyższej piramidy świata, nurkowanie z delfinami i podglądanie podwodnego świata – przeżyj wspaniałą przygodę w jednym z najpiękniejszych krajów świata!

Wycieczki objazdowe dają możliwość poznania większego fragmentu Egiptu niż w trakcie wyjazdu pobytowego. Podczas nich turyści odwiedzają najciekawsze miejsca w kraju faraonów, poznają jego kulturę, sztukę oraz podróżują (w większości przypadków) na eleganckim statku po największej rzece Afryki, Nilu.

Wyjazdy pobytowe są idealne dla osób pragnących spokojnie wypocząć w jednym z luksusowych egipskich hoteli. Bogata oferta wycieczek fakultatywnych umożliwia zapoznanie się z najciekawszymi atrakcjami i zabytkami w okolicy, a wiele jedno lub kilkudniowych wypraw do dalej położonych miast sprawia, że decydując się na pobyt w jednym kurorcie nie tracimy możliwości zobaczenia najciekawszych miejsc w Egipcie!

Dahab

Miejscowość Nuweiba położona jest w niewielkiej odległości od Dahabu (ok. 50km), a więc propozycje wycieczek i cen są mniej więcej porównywalne z ubydwu miejsc.

Petra 756 PLN
Przejazd do Taby, przekroczenie granicy. Przejazd przez Izrael do Aqaby (Jordania). Dojazd do Petry i zwiedzanie słynnego miasta Nabatejczykow wykutego w skale: Siq (wąwoz będacy wejściem), Skarbiec,

Klasztor św. Katarzyny 141 PLN
Wyjazd rano i przejazd do Klasztoru św. Katarzyny (ok. 2 godz.). Zwiedzanie Klasztoru. Obiad w cenie.

Luxor 791 PLN
Zwiedzanie grobowców w Dolinie Królów, świątyni Hatszepsut, Karnaku, sesja zdjęciowa pod Kolosami Memnona. Obiad w cenie. Napoje dodatkowo płatne

Kair – samolotem 809 PLN
Zwiedzanie Muzeum Egipskiego, Piramid, Sfinksa, Cytadeli z Meczetem Alabastrowym. Czas wolny na bazarze El Khan Khalili, obiad w cenie.

Kair 1 dzień 281 PLN

Zwiedzanie Muzeum Egipskie, Piramid, Sfinksa, kościoły w Dzielnicy Koptyjskiej, Meczet Amr Ibn al-As, Rejs statkiem po Nilu. Obiad w cenie.

Kair + Alexandria 651 PLN
Pierwszego dnia Kair – zwiedzanie Muzeum Egipskiego, Piramid, Sfinksa, kościołów w Dzielnicy Koptyjskiej, Meczetu Amr Ibn al-As. Rejs statkem po Nilu. Obiad w cenie. Wieczorem kolacja w restauracji

Góra Mojżesza i Klasztor św.Katarzyny 141 PLN
Nocne wejście na Górę Mojżesza (2285 m.n.p.m.) Trasa ok. 2,5 godziny, oglądanie wschodu słońca. Zejście i zwiedzanie Klasztoru św. Katarzyny.

Jerozolima 422 PLN
Przyjazd do Taby. Przekroczenie granicy, przejazd nad Morze Martwe, kąpiel w morzu, przejazd i zwiedzanie Betlejem. Przejazd do Jerozolimy, na Górę Oliwną z której rozciąga się wspaniała panorama na starą Jerozolimę, zwiedzanie m.in.: Droga Krzyżowa, Kościół Grobu Pańskieg, Grób Króla Dawida, Dromicjum, Domniemane miejsce gdzie zasnela Maria, Ściana Płaczu. Powrót autobusem z Jerozolimy do Dahab.

Wycieczki z Hurghady

Miejscowości El Gouna, Makadi, Safaga oraz Soma Bay położone są w niewielkich odległościach od Hurghady (od 20 do ok. 45km od niej), a więc propozycje wycieczek i ich cen są porównywalne do tych z Hurghady.

Kair (OK. 70 USD) 1 DZIEŃ
Całodzienna wycieczka autokarem do Kairu. W programie zwiedzanie piramid w Gizie, Sfinksa, Muzeum Egipskiego, w którym przechowywane są archeologiczne pamiątki z epoki faraonów. Wizyta w dzielnicy koptyjskiej i w Alabastrowym Meczecie. Przed powrotem będzie czas na zakupy na słynnym bazarze Chan Al Chalili. W trakcie wycieczki lunch.

Luksor (OK. 65 USD)
Doskonała okazja do poznania historii starożytnego Egiptu. Całodzienna wycieczka autokarem połączona ze zwiedzaniem liczących soebie 3,5 tysiąca lat świątyń w Luksorze i Karnaku. Wizyta w Dolinie Królów i w Światyni Hatszepsut. Ciekawostka są też barwne, egzotyczne bazary o typowo egipskiej specyfice. W trakcie wycieczkii lunch.

Wyspa Giftun (OK. 20 USD)
Wycieczka na niewielka wysepkę na Morzu Czerwonym, oddalona o około 1 godziny drogi jachtem od Hurghady. W jej trakcie mozliwość opalania sie na pięknych piaszczystych plażach, morskie kapiele, snorkeling lub nurkowanie na wspaniałej rafie koralowej. Na pokładzie jachtu lunch.

Alf Leila Wa Leila (OK. 20 USD)
Niezwykły wieczór folklorystyczny, pełen orientalnej atmosfery. Tańce ludowe, kolacja obfitująca w typowo egipskie potrawy, a wszystko pod rozgwieżdżonym niebem gorącej Afryki.

Jeep safari z kolacją beduinów (OK. 30 USD)
Wyjazd na pustynię, przejazd przez wydmy do wioski Beduinów. Możliwość przejażdżki na wielbłądzie, a następnie typowo egipska kolacja w formie barbecue.

Kair (2 dni) 440 PLN
Muzeum Egipskie, Giza (piramidy, sfinks), bazar Khan Kalili, lunch (napoje płatne dodatkowo), perfumeria. Natępnie zakwaterowanie w hotelu+kolacja (napoje platne). Meczet Alabastrowy Mohameda Alego, panorama Miasta Umarlych, stary Kair- wiszący Kosciol i najstarszy meczet Amr Ibn As, lunch (napoje płatne dodatkowo).

Sharm el Naga 141 PLN
Nurkowanie powierzchniowe w rezerwacie przyrody, lunch.

Łódź podwodna 211 PLN
Odkryj bajkowy świat rafy koralowej na gł. 18 metrów

SUPER BEDUIN SAFARI 176 PLN
Wioska Beduińska, przejażdżka na wielbłądach, quady, show (taniec brzucha, wirujący derwisz, folklor arabski) kolacja z pieczonym baranem, napoje bezalkoholowe.

City Tour po Hurghadzie 53 PLN
Meczet, kościół koptyjski, sklep wolnocłowy (paszport), Instytut papirusa, Akwarium (za dopłatą), wizyta w kawiarence (fajka wodna i napój w cenie)

Kair – samolotem 985 PLN
Program taki sam, jak w przypadku wycieczki 'Kair – 1 dzień autokarem', oprócz tego zwiedzanie meczetu alabastrowego

Klasztory 141 PLN
Św. Pawła oraz Św. Antoniego. Najstarsze na całym świecie klasztory chrześcijańskie (III wiek n.e.), poznajcie duchowe życie egipskich mnichów.

Katamaran Dolphin 141 PLN
Rejs nad rafami.

Jerozolima z Hurghady – Samolotem – Jednodniowa Pielgrzymka 791 PLN
Poznaj miasto 3 wielkich religii.

Rejs po Nilu 1055 PLN
5dni 4noce (statek 5* 3posiłki) Poznajcie starożytną egipską cywilizację od Luksoru do Asuanu

Trimaran ISIS 106 PLN
Rejs nad rafami (super cinema)

Nurkowanie 176 PLN
1 dzień – 2 zejścia pod wodę pod opieką profesjonalnych nurków, instruktor w języku polskim

Kursy nurkowania 879 PLN
4 dni, zakończone międzynarodowym certyfikatem PADI

El Gouna Sea Trip 141 PLN
Wycieczka statkiem do 'wenecji pustyni' El Gouny

Utopia 141 PLN
Nurkowanie powierzchniowe + łódka ze szklanym dnem

Klasztor św. Katarzyny 580 PLN
Klasztor św. Katarzyny i Góra Mojżesza, zobacz wschód słońca na górze 10-ciu przykazań i magicznie położony klasztor