Marsa el-Alam

Do niedawna Marsa el-Alam była małą, rybacką wioską położoną 220 km na południe od Hurghady. Od kiedy w 2001 roku wybudowano w niej port lotniczy, zaczęła rozwijać się w niezwykle szybkim tempie i przypuszcza się, że wkrótce stanie się równie znanym kurortem turystycznym jak Sharm el-Sheikh czy Hurghada.Marsa el-Alam położona jest w wyjątkowo pięknym miejscu, niedaleko zwrotnika Raka, gdzie Pustynia Arabska spotyka się z Morzem Czerwonym. Wzdłuż wybrzeża, nad którym leży Marsa el-Alam, ciągną się bajecznie kolorowe rafy koralowe a brzegi porastają gęste lasy mangrowe, nadające temu miejscu razem z tropikalnymi palmami charakter iście rajskiego ogrodu.

Miejscowość ta cieszy się wielkim powodzeniem wśród nurków, którzy chwalą sobie wyjątkowo ciekawe, dziewicze miejsca do nurkowania, zamieszkane przez barwne koralowce oraz nietrudne do spotkania stada delfinów.

» Aleksander the Great *****Obiekt w trakcie procesu kategoryzacji, oczekuje na certyfikat pięciogwiazdkowy. Hotel nawiązuje architektonicznie do starożytnych nubijskich budowli. Położony na piaszczystej, złocistej plaży 5 km od lotniska.
» Badawia Resort ****Obiekt czterogwiazdkowy wg miejscowej kategoryzacji, położony bezpośrednio przy plaży ok 19 km od lotniska w Marsa Alam. Jest to miejsce z miłą i rodzinną atmosferą, doskonałe szczególnie dla osób nurkujących.
» Kahramana ****Hotel nawiązuje architektonicznie do starożytnych budowli Nubijskich. Położony jest na przepięknej piaszczystej plaży Blondie Beach, oddalonej 40 km od centrum miasteczka Marsa el-Alam .
» Solaya Club ****Hotel leży nad piaszczystym brzegiem Morza Czerwonego, 5 km od lotniska. Posiada duże zaplecze sportowe, w tym m.in. 2 baseny i 2 korty tenisowe oświetlone w porze wieczornej.
» Solitaire ***Obiekt trzygwiazdkowy wg miejscowej kategoryzacji. Hotel usytuowany jest w bardzo spokojnym miejscu, doskonałym dla fanów nurkowania głębinowego i pływania ze sprzętem ABC.