Makadi Bay

Piękna, rozległa zatoka Makadi jeszcze kilkanaście lat temu była pustynią. Dziś przyciąga turystów z całego świata złocistymi plażami, na których można przyjemnie wypocząć w cieniu palm, oraz szerokim wachlarzem możliwości uprawiania najróżniejszych sportów wodnych.Bogata w podwodną faunę i florę zatoka jest prawdziwym rajem dla zapalonych nurków. Bajeczna rafa koralowa każdego zachęca do eksplorowania podwodnego świata, zwłaszcza, że istnieje możliwość zapisania się na jeden z licznych kursów nurkowania.

Makadi w szybkim tempie staje się jednym z najciekawszych i najbardziej ekskluzywnych nadmorskich kurortów, co roku liczba turystów sukcesywnie wzrasta. Sprzyja temu dogodne położenie zaledwie 35 km od lotniska w Hurghadzie oraz specjalne udogodnienia dla rodzin podróżujących z dziećmi – często można spotkać baseny z brodzikiem czy place zabaw.

Śmiało można więc powiedzieć, że zatoka Makadi jest idealnym miejscem dla amatorów nurkowania i innych form aktywnego wypoczynku, oraz osób pragnących wypocząć w rodzinnym gronie!

» Club Azur Swiss Inn ****Obiekt w trakcie procesu kategoryzacji, oczekuje na certyfikat czterogwiazdkowy. Nowy, komfortowo urządzony hotel w formule „CLUB”, usytuowany bezpośrednio na plaży w przepięknej lagunie.
» Iberotel Makadi Beach *****Obiekt pięciogwiazdkowy wg miejscowej kategoryzacji. Nowo wybudowany, elegancki hotel, należący do znanej sieci hotelarskiej Iberotel, oferuje wspaniałe warunki do spędzenia urlopu w rodzinnym gronie. Ośrodek składa się z czteropiętrowego budynku głównego.
» Iberotel Makadi Oasis ****Przyjemny hotel, należący do znanej sieci hotelarskiej Iberotel, oferuje wspaniałe warunki do spędzenia urlopu w rodzinnym gronie. Każdy pokój posiada własny balkon lub taras z pięknym widokiem. UWAGA ! Hotel typu ALL INCLUSIVE.
» Iberotel Makadi Sun ****Nowo wybudowany rodzinny hotel, należący do znanej sieci hotelarskiej Iberotel, oferuje wspaniałe warunki do spędzenia urlopu.
» Le Meridien *****Ekskluzywny hotel otoczony pustynnymi wydmami, oddalony od innych hoteli i od głównego centrum Hurghady o ok. 30 min. Położony jest bezpośrednio przy piaszczystej plaży długiej na 500 m.